مقاله تاثیر بورس بر وضعیت اقتصادی مردم

مقاله تاثیر بورس بر وضعیت اقتصادی مردم

توضیح کوتاه

مقاله تاثیر بورس بر وضعیت اقتصادی مردم دارای 13 صفحه فایل word قابل ویرایش

توضیح کامل

فهرست مطالب :


مقدمه
بحران مالی جهان چه تاثیری بر اقتصاد ایران دارد؟
آغاز بحران و گسترش جهانی
مقابله با بحران
تاثیر بر اقتصاد ایران
منابع

 

بخشی از متن مقاله :


مقدمه 

چند ماه پیش تحقیق جامعی در مورد تاثیر بورس بر وضعیت اقتصادی مردم انجام دادم كه بد ندیدم با توجه به بحث بورس كه دوباره این روزها رونق گرفته به این موضوع بپردازم، از یك طرف شاهد خروج سرمایه ها از بورس كشورهای عربی و افت شدید شاخص ها در این بورس ها هستیم از سوی دیگر این روزها دوباره بحث بورس بالاگرفته و رسانه های اصولگرا به شدت در تلاشند كه قطعنامه شورای امنیت بر علیه فعالیتهای هسته ای ایران و اوضاع لبنان را بر بورس بی تاثیر جلوه دهند حال آنكه خود همین رسانه ها یكی دو ماه پیش اعلام كردند كه بیشترین حجم خروج سرمایه از ایران در طی سالهای گذشته بعد از روی كار آمدن دولت نهم اتفاق افتاد و بیشترین افت شاخص بورس در سالهای اخیر را در همین دوره شاهد بودیم  كه اگر نبود درآمدهای كلان نفتی مطمئنا كشور با بحرانی جدی روبرو می شد.هر چند اخیرا ابلاغ بندج اصل44 توسط رهبری هم كوششی است برای حفظ سرمایه ها در داخل كشور (كه البته این ابلاغ هم ماجرای پشت پرده جالی دارد كه اگر صلاح بود همین روزها می نویسمش ) اما وقتی رئیس جمهوری اسلامی ایران هنوز دقت كافی در به كار بردن كلماتی كه به كار می برد ندارد نباید توقع داشت كه شاهد یك اقتصاد شكوفا باشیم چرا كه اقتصاد و سیاست شدیدا به هم وابسته اند و بر یكدیگر تاثیر متقابل دارند.
بیش از یک قرن است که اقتصاد‌دانان و کارشناسان بازار‌های مالی در مورد اینکه آیا طراحی ساختار مالی یک کشور، بر مبنای سیستم بانکی منطقی‌تر است یا پایه‌گذاری آن بر مبنای بورس‌ها، بحث ‌کرده‌اند. 
از نظر این کارشناسان، وظیفه اصلی یک ساختار مالی موفق عبارت است از استفاده از مکانیزم‌ها و مجراهایی برای تخصیص منابع مالی در میان فرصت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی، به منظور دستیابی به حداکثر کارآیی ممکن. مهم‌ترین کارکردهای ساختار مالی در هر اقتصادی عبارتند از‌ تخصیص و مدیریت بهینه منابع در اقتصاد، بهبود سیستم تامین‌اجتماعی کارا و مناسب، بهبود سیستم تامین مالی برای بنگاه‌های اقتصادی، امکان خصوصی‌سازی و تعدیل حجم دولت در اقتصاد و‌... .
در یک سیستم ایده‌آل مالی مشارکت کامل در ریسک توسط بنگاه‌های اقتصادی را شاهدیم‌، در عین حال به واسطه وجود مکانیزم بازاری پویا‌، مدیریت بنگاه‌ها به منظور ارایه سطح بازدهی بهینه کنترل می‌شود، همچنین در این سیستم ایده‌آل، انتقال اطلاعات به آسانی صورت گرفته و منابع تولید همانند سرمایه‌، تکنولوژی و‌... به صورت کارآیی در اقتصاد تخصیص می‌یابند که معنی بلند‌مدت آن رشد و توسعه اقتصادی است. 


قیمت : 7000 تومان


کلمات کلیدی


مقاله تاثیر بورس بر وضعیت اقتصادی مردم

دانلود مقاله تاثیر بورس بر وضعیت اقتصادی مردم

تحقیق تاثیر بورس بر وضعیت اقتصادی مردم

تاثیر بورس بر اقتصاد

تاثیر بورس بر اقتصاد جامعه اقتصاد دهم

بورس چیست

نقشه بورس

مقاله بورس و اقتصاد

تاثیر بورس بر اقتصاد ایران

تاثیر بورس بر اقتصاد

مقاله بورس

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :7000 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 13
فرمت اصلی docx
تعداد بازدید 269
حجم 26/8 کیلوبایت
دسته مقاله اقتصاد